  • HI1612X560R-10
HI1612X560R-10
advertisement
Manufacturer No:
HI1612X560R-10
HK JDW NO:
449-HI1612X560R-10
Package:
1612 (4030 Metric)
Datasheet:
HI1612X560R-10
Description:
FERRITE BEAD 56 OHM 1612 1LN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HI1612X560R-10
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1612 (4030 Metric)
  • Weight
    136.077711mg
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2005
  • Series
    HI
  • Size / Dimension
    0.160Lx0.120W 4.06mmx3.05mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TR
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    3.05mm
  • Current Rating
    10A
  • Frequency
    100MHz
  • Case Code (Metric)
    4030
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    56Ohm
  • Max DC Current
    10A
  • Filter Type
    Power, Signal Line
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    4mOhm
  • Impedance @ Frequency
    56Ohm @ 100MHz
  • Height
    2.28mm
  • Length
    4.06mm