  • MHQ1005PR10JT000
MHQ1005PR10JT000
advertisement
Manufacturer No:
MHQ1005PR10JT000
HK JDW NO:
769-MHQ1005PR10JT000
Package:
0402 (1006 Metric)
Datasheet:
MHQ1005PR10JT000
Description:
Quantity:
In Stock : 21187
Step5Bar-code shipping tag
MHQ1005PR10JT000
  • Package / Case
    0402 (1006 Metric)
  • Weight
    652.039032μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Current Rating
    150mA
  • Case Code (Metric)
    1006
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    100nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.5Ohm Max
  • Max DC Current
    150mA
  • Frequency - Self Resonant
    900MHz
  • Q @ Freq
    23 @ 250MHz
  • Q Factor
    23
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm