  • MHQ1005P82NGT000
MHQ1005P82NGT000
advertisement
Manufacturer No:
MHQ1005P82NGT000
HK JDW NO:
769-MHQ1005P82NGT000
Package:
0402 (1006 Metric)
Datasheet:
MHQ1005P82NGT000
Description:
Quantity:
In Stock : 7471
Step5Bar-code shipping tag
MHQ1005P82NGT000
  • Package / Case
    0402 (1006 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Current Rating
    160mA
  • Inductance
    82nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.3Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    900MHz
  • Q @ Freq
    22 @ 250MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm