  • MHQ1005P40NJT000
MHQ1005P40NJT000
advertisement
Manufacturer No:
MHQ1005P40NJT000
HK JDW NO:
769-MHQ1005P40NJT000
Package:
0402 (1006 Metric)
Datasheet:
MHQ1005P40NJT000
Step5Bar-code shipping tag
MHQ1005P40NJT000
  • Package / Case
    0402 (1006 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Current Rating
    190mA
  • Inductance
    40nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.5Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    1.4GHz
  • Q @ Freq
    20 @ 250MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm