  • MHQ1005P3N6ST000
MHQ1005P3N6ST000
advertisement
Manufacturer No:
MHQ1005P3N6ST000
HK JDW NO:
769-MHQ1005P3N6ST000
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
MHQ1005P3N6ST000
Description:
Quantity:
In Stock : 19369
Step5Bar-code shipping tag
MHQ1005P3N6ST000
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.3nH
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Current Rating
    900mA
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    3.6nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    90mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    5.5GHz
  • Q @ Freq
    23 @ 250MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm