  • MHQ1005P16NJT000
MHQ1005P16NJT000
advertisement
Manufacturer No:
MHQ1005P16NJT000
HK JDW NO:
769-MHQ1005P16NJT000
Package:
0402 (1006 Metric)
Datasheet:
MHQ1005P16NJT000
Step5Bar-code shipping tag
MHQ1005P16NJT000
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1006 Metric)
  • Weight
    652.039032μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Current Rating
    260mA
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    16nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    800mOhm Max
  • Max DC Current
    260mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.3GHz
  • Q @ Freq
    20 @ 250MHz
  • Q Factor
    20
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm