  • MHQ0603P39NJT000
MHQ0603P39NJT000
advertisement
Manufacturer No:
MHQ0603P39NJT000
HK JDW NO:
769-MHQ0603P39NJT000
Datasheet:
MHQ0603P39NJT000
Description:
TDK MHQ0603P39NJT000Surface Mount High Frequency Inductor, MHQ-P Series, 39 nH,5%, 0201 [0603 Metric], 1.6 GHz
Step5Bar-code shipping tag
MHQ0603P39NJT000
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
    0201 (0603 Metric)
  • Weight
    170.097139μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.026Lx0.014W 0.65mmx0.35mm
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Current Rating
    160mA
  • Inductance
    39nH
  • Test Frequency
    300MHz
  • DC Resistance (DCR)
    3Ohm Max
  • Max DC Current
    160mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.6GHz
  • Q @ Freq
    14 @ 300MHz
  • Q Factor
    14
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Height
    350μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm