  • MHQ0603P12NHT000
MHQ0603P12NHT000
advertisement
Manufacturer No:
MHQ0603P12NHT000
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MHQ0603P12NHT000
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
MHQ0603P12NHT000
Description:
Quantity:
In Stock : 5744
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MHQ0603P12NHT000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Material - Core
    Ceramic, Non-Magnetic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MHQ-P
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.026Lx0.014W 0.65mmx0.35mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    240mA
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    12nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.4Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    3.2GHz
  • Q @ Freq
    16 @ 500MHz
  • Inductance Frequency - Test
    500MHz
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm