  • MHQ0402PSA1N6BT000
MHQ0402PSA1N6BT000
advertisement
Manufacturer No:
MHQ0402PSA1N6BT000
HK JDW NO:
769-MHQ0402PSA1N6BT000
Package:
01005 (0402 Metric)
Description:
Quantity:
In Stock : 11347
Step5Bar-code shipping tag
MHQ0402PSA1N6BT000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    MHQ-PSA
  • Size / Dimension
    0.017Lx0.009W 0.44mmx0.24mm
  • Tolerance
    ±0.1nH
  • Part Status
    Active
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    400mA
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    1.6nH
  • DC Resistance (DCR)
    300mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    10GHz
  • Q @ Freq
    10 @ 500MHz
  • Inductance Frequency - Test
    500MHz
  • Height Seated (Max)
    0.010 0.26mm