  • MGJ6Q12P24MC-R13
MGJ6Q12P24MC-R13
advertisement
Manufacturer No:
MGJ6Q12P24MC-R13
HK JDW NO:
540-MGJ6Q12P24MC-R13
Package:
11-SMD Module
Datasheet:
MGJ6Q12P24MC-R13
Step5Bar-code shipping tag
MGJ6Q12P24MC-R13
  • Package / Case
    11-SMD Module
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    MGJ6 (6W)
  • Size / Dimension
    1.74Lx0.89W x 0.56 H 44.1mmx22.6mmx14.1mm
  • Feature
    SCP, UVLO
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Outputs
    4
  • Efficiency
    84%
  • Voltage - Isolation
    5.2kV
  • Voltage - Input (Max)
    18V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Current - Output (Max)
    42mA 42mA 42mA 125mA
  • Output Power
    6W
  • Voltage - Output 3
    24V