  • MFR200FRE52-10K
MFR200FRE52-10K
advertisement
Manufacturer No:
MFR200FRE52-10K
HK JDW NO:
898-MFR200FRE52-10K
Datasheet:
MFR200FRE52-10K
Description:
10kOhm, 2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MFR200FRE52-10K
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Power (Watts)
    2W