  • RNC60J6732BS
RNC60J6732BS
advertisement
Manufacturer No:
RNC60J6732BS
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-RNC60J6732BS
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole 67.3kOhm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RNC60J6732BS
  • Package / Case
    Conformal
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    67.3kOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Diameter
    2.39mm
  • Length
    8.89mm