  • MFR-25FRF28R0
MFR-25FRF28R0
advertisement
Manufacturer No:
MFR-25FRF28R0
HK JDW NO:
898-MFR-25FRF28R0
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR, 28Ohm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
MFR-25FRF28R0
  • Package / Case
    Conformal
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    28Ohm
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    TR
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Lead Length
    28mm
  • Diameter
    2.4mm
  • Length
    6.3mm