  • MCUMR10V226M4X5
MCUMR10V226M4X5
advertisement
Manufacturer No:
MCUMR10V226M4X5
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MCUMR10V226M4X5
Package:
Radial
Datasheet:
MCUMR10V226M4X5
Description:
22μF Capacitor 20% 1.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
MCUMR10V226M4X5
  • Package / Case
    Radial
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Voltage - Rated AC
    10V
  • Lead Pitch
    1.5mm
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Diameter
    4mm
  • Height
    5mm