  • MCHPR35V229M35X46
MCHPR35V229M35X46
advertisement
Manufacturer No:
MCHPR35V229M35X46
HK JDW NO:
3958-MCHPR35V229M35X46
Package:
Radial
Datasheet:
MCHPR35V229M35X46
Description:
22mF Capacitor 20% 10mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
MCHPR35V229M35X46
  • Weight
    63.502932g
  • Published
    2011
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    22mF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Diameter
    35mm
  • Height
    46mm
  • Length
    50.8mm
  • Width
    38.1mm