  • MCR10EZPF4422
MCR10EZPF4422
advertisement
Manufacturer No:
MCR10EZPF4422
HK JDW NO:
687-MCR10EZPF4422
Datasheet:
MCR10EZPF4422
Description:
RES SMD 44.2K OHM 1% 1/8W 0805
Step5Bar-code shipping tag
MCR10EZPF4422
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    44.2kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    125mW
  • Construction
    Rectangular
    TS 16949
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    609.6μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm