  • MCMR63V106M6.3X7
MCMR63V106M6.3X7
advertisement
Manufacturer No:
MCMR63V106M6.3X7
HK JDW NO:
3958-MCMR63V106M6.3X7
Datasheet:
MCMR63V106M6.3X7
Description:
10μF Capacitor 20% 2.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
MCMR63V106M6.3X7
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Diameter
    6.3mm
  • Height
    7mm