  • MCMR25V336M5X7
MCMR25V336M5X7
advertisement
Manufacturer No:
MCMR25V336M5X7
HK JDW NO:
3958-MCMR25V336M5X7
Datasheet:
MCMR25V336M5X7
Description:
33μF Capacitor 20% 2mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
MCMR25V336M5X7
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Voltage - Rated AC
    25V
  • Lead Pitch
    2mm
  • Diameter
    5mm
  • Height
    7mm