  • MCM01-009ED600J-F
MCM01-009ED600J-F
advertisement
Manufacturer No:
MCM01-009ED600J-F
HK JDW NO:
192-MCM01-009ED600J-F
Datasheet:
MCM01-009ED600J-F
Purchasing and Inquiry
MCM01-009ED600J-F Overview
The size/dimension of this device is 0.460Lx0.400W 11.68mmx10.16mm in order to ensure a high level of reliability.The voltage - Rated DC of 500V must be provided for the device to function properly.For reliable operation, the highest temperature is set to 200°C.Temperature coefficients 100 ppm/°C are set with the part.500V is the voltage rating of this electronic part.If the device is operating, leave it at -55°C~200°C at all times.
MCM01-009ED600J-F Features
its size/dimension is 0.460Lx0.400W 11.68mmx10.16mm
the voltage - Rated DC of 500V
a 100 ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 500V
MCM01-009ED600J-F Applications
  • CATV
  • RF Medical Equipment
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • Power Amplifiers
  • Lasers
  • MRI Coils
  • Mobile Radio
  • Plasma generators
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • RF Power Amplifiers
Step5Bar-code shipping tag
MCM01-009ED600J-F
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.460Lx0.400W 11.68mmx10.16mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    60pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Height
    4.191mm
  • Length
    11.684mm
  • Width
    10.16mm