  • MCM01-009DD250J-F
MCM01-009DD250J-F
advertisement
Manufacturer No:
MCM01-009DD250J-F
HK JDW NO:
192-MCM01-009DD250J-F
Datasheet:
MCM01-009DD250J-F
Purchasing and Inquiry
MCM01-009DD250J-F Overview
Consequently, it has 0.460Lx0.400W 11.68mmx10.16mm size/dimension in order to ensure the highest level of reliability.In order to ensure reliability, the maximum operating temperature is set to 200°C.The voltage - Rated of this electronic part is 500V.If the device is operating, leave it at -55°C~200°C at all times.
MCM01-009DD250J-F Features
its size/dimension is 0.460Lx0.400W 11.68mmx10.16mm
a voltage rating of 500V
MCM01-009DD250J-F Applications
  • Power Amplifiers
  • MRI Coils and Generators
  • CATV
  • MRI Coils
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Mobile Radio
  • Lasers
  • RF Medical Equipment
Step5Bar-code shipping tag
MCM01-009DD250J-F
  • Dielectric Material
    Mica
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    MCM01
  • Size / Dimension
    0.460Lx0.400W 11.68mmx10.16mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    200°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    25pF
  • Height
    4.191mm
  • Length
    11.684mm
  • Width
    10.16mm