  • CMR03E820JOYP
CMR03E820JOYP
advertisement
Manufacturer No:
CMR03E820JOYP
HK JDW NO:
192-CMR03E820JOYP
Datasheet:
CMR03E820JOYP
Purchasing and Inquiry
CMR03E820JOYP Overview
The size/dimension of this module is 0.272Lx0.118W 6.90mmx3.00mm in order to provide high reliability.It is recommended to maintain the rated voltage (URdc) at 50V in order to achieve maximum efficiency.The part has a temperature coefficient of -20/+100ppm/Cel ppm/°C.In this electronic part, the voltage is rated at 50V.If the device is operating, leave it at -55°C~125°C at all times.
CMR03E820JOYP Features
its size/dimension is 0.272Lx0.118W 6.90mmx3.00mm
a -20/+100ppm/Cel ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 50V
CMR03E820JOYP Applications
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Mobile Radio
  • RF Instruments
  • Power Amplifiers
  • MRI Coils and Generators
  • RF Medical Equipment
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • RF Power Amplifiers
  • Lasers
  • Plasma generators
Step5Bar-code shipping tag
CMR03E820JOYP
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.272Lx0.118W 6.90mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    -20/+100ppm/Cel ppm/°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    82pF
  • Depth
    3mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-39001
  • Lead Pitch
    3mm
  • Lead Spacing
    0.118 3.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Lead Diameter
    400 μm
  • Size Code
    2712
  • Height Seated (Max)
    0.201 5.10mm
  • Length
    6.9mm