  • MCLPR63V828M30X46
MCLPR63V828M30X46
advertisement
Manufacturer No:
MCLPR63V828M30X46
HK JDW NO:
3958-MCLPR63V828M30X46
Description:
8.2mF Capacitor 20% 10mm
Step5Bar-code shipping tag
MCLPR63V828M30X46
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    8.2mF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Diameter
    30mm
  • Height
    46mm