  • MCLPR25V479M35X56
MCLPR25V479M35X56
advertisement
Manufacturer No:
MCLPR25V479M35X56
HK JDW NO:
3958-MCLPR25V479M35X56
Description:
47mF Capacitor 20% 10mm
Step5Bar-code shipping tag
MCLPR25V479M35X56
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    47mF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Diameter
    35mm
  • Height
    56mm