  • MCHPR400V277M25X46
MCHPR400V277M25X46
advertisement
Manufacturer No:
MCHPR400V277M25X46
HK JDW NO:
3958-MCHPR400V277M25X46
Description:
270μF Capacitor 20% 10mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
MCHPR400V277M25X46
  • Weight
    18.143695g
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    270μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Diameter
    25mm
  • Height
    46mm
  • Length
    57.15mm
  • Width
    25.4mm