  • MCESL100V226M8X10.5
MCESL100V226M8X10.5
advertisement
Manufacturer No:
MCESL100V226M8X10.5
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MCESL100V226M8X10.5
Package:
H
Description:
22μF Capacitor 20% Cut Tape 3.2mm H
Step5Bar-code shipping tag
MCESL100V226M8X10.5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    3.2mm
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Ripple Current (AC)
    120mA
  • Diameter
    8mm
  • Height
    8.3mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    H
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    100V