  • MCAX25V106M6X13
MCAX25V106M6X13
advertisement
Manufacturer No:
MCAX25V106M6X13
Manufacturer:
Multicomp
HK JDW NO:
3958-MCAX25V106M6X13
Package:
Axial
Datasheet:
MCAX25V106M6X13
Description:
10μF Capacitor 20% Axial
Step5Bar-code shipping tag
MCAX25V106M6X13
  • Package / Case
    Axial
  • Dielectric Material
    Aluminium
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Diameter
    6mm
  • Height
    13mm