  • MC22FA152F-F
MC22FA152F-F
advertisement
Manufacturer No:
MC22FA152F-F
HK JDW NO:
192-MC22FA152F-F
Package:
2220 (5750 Metric)
Datasheet:
MC22FA152F-F
Purchasing and Inquiry
MC22FA152F-F Overview
This device's size and dimension are 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm to ensure a high level of reliability.This device requires a voltage of - Rated DC of 100V in order to be fully functional.With the part, temperature coefficients of 25 ppm/°C are pre-set.If the device is operating, leave it at -55°C~125°C at all times.
MC22FA152F-F Features
its size/dimension is 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
the voltage - Rated DC of 100V
a 25 ppm/°C temperature coefficient
MC22FA152F-F Applications
  • RF Medical Equipment
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • Lasers
  • CATV
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • RF Power Amplifiers
  • MRI Coils and Generators
  • MRI Coils
  • Plasma generators
Step5Bar-code shipping tag
MC22FA152F-F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2220 (5750 Metric)
  • Dielectric Material
    Mica
  • Weight
    480.014126mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    MC
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    RF, High Q, Low Loss
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    1500pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    5750
  • Case Code (Imperial)
  • Multilayer
    Yes
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • Length
    5.7mm
  • Width
    5mm