  • MIN02-002DC470J-F
MIN02-002DC470J-F
advertisement
Manufacturer No:
MIN02-002DC470J-F
HK JDW NO:
192-MIN02-002DC470J-F
Package:
Nonstandard SMD
Datasheet:
MIN02-002DC470J-F
Description:
MIN Series 47pF Mica Capacitor ±5% Bulk -55°C~200°C Surface Mount 100 ppm/°C 2 Terminations Nonstandard SMD
Quantity:
In Stock : 368
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MIN02-002DC470J-F
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    Nonstandard SMD
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.218Lx0.400W 5.54mmx10.16mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Feature
    RF, High Frequency
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Depth
    10.16mm
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Multilayer
    Yes
  • Ripple Current
    20A
  • Height
    1.651mm