  • MC12FA510J-TF
MC12FA510J-TF
advertisement
Manufacturer No:
MC12FA510J-TF
HK JDW NO:
192-MC12FA510J-TF
Datasheet:
MC12FA510J-TF
Purchasing and Inquiry
MC12FA510J-TF Overview
In order to guarantee a high level of reliability, its size / dimension is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm.This device requires a voltage of - Rated DC of 100V in order to be fully functional.In order to ensure reliability, the maximum operating temperature is set to 125°C.25 ppm/°C is set as the temperature coefficient for the part.Voltage - Rated of this electronic part is 100V.During operation, it is recommended that the device remain at -55°C~125°C.
MC12FA510J-TF Features
its size/dimension is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
the voltage - Rated DC of 100V
a 25 ppm/°C temperature coefficient
a voltage rating of 100V
MC12FA510J-TF Applications
  • MRI Coils and Generators
  • Mobile Radio
  • Power Amplifiers
  • Land Mobile antennas 27 to 900 MHZ
  • Software - Defined Frequency-Hopping Radio
  • RF Medical Equipment
  • Ground and Flight Mobile Radio
  • RF Instruments
  • RF Power Amplifiers
  • Lasers
Step5Bar-code shipping tag
MC12FA510J-TF
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    1210 (3225 Metric)
  • Number of Pins
    1210
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    51pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.4892mm