  • MBB0207VD2201BC100
MBB0207VD2201BC100
advertisement
Manufacturer No:
MBB0207VD2201BC100
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-MBB0207VD2201BC100
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 2.2kOhm, Thin Film,
Step5Bar-code shipping tag
MBB0207VD2201BC100
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    2.2kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE; PRECISION; RATED AC VOLTAGE: 350
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    BULK
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Working Voltage
    350V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    6.3mm