  • MAZW068HGL
MAZW068HGL
advertisement
Manufacturer No:
MAZW068HGL
HK JDW NO:
590-MAZW068HGL
Package:
SOT-723
Datasheet:
MAZW068HGL
Description:
DIODE ZENER ARRAY 6.8V SSSMINI3
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MAZW068HGL
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-723
  • Supplier Device Package
    SSSMini3-F2
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2003
  • Max Power Dissipation
    150mW
  • Base Part Number
    MAZW06V8
  • Configuration
    1 Pair Common Anode
  • Impedance
    30Ohm
  • Element Configuration
    Common Anode
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100nA @ 4V
  • Power - Max
    150mW
  • Impedance-Max
    30Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    6.8V
  • Zener Voltage
    6.8V