  • MAZT062HGL
MAZT062HGL
advertisement
Manufacturer No:
MAZT062HGL
HK JDW NO:
590-MAZT062HGL
Package:
SC-89, SOT-490
Datasheet:
MAZT062HGL
Description:
DIODE ZENER ARRAY 6.2V SSMINI3
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MAZT062HGL
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    6.2V
  • Zener Voltage
    6.2V
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SC-89, SOT-490
  • Supplier Device Package
    SSMini3-F3
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2004
  • Max Power Dissipation
    150mW
  • Base Part Number
    MAZT06V2
  • Configuration
    1 Pair Common Anode
  • Impedance
    50Ohm
  • Element Configuration
    Common Anode
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    200nA @ 4V
  • Power - Max
    150mW
  • Impedance-Max
    50Ohms