  • DZ4J100K0R
DZ4J100K0R
advertisement
Manufacturer No:
DZ4J100K0R
HK JDW NO:
590-DZ4J100K0R
Package:
4-SMD, Flat Leads
Datasheet:
DZ4J100K0R
Description:
DIODE ZENER ARRAY 10V SMINI4
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DZ4J100K0R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, Flat Leads
  • Number of Pins
    4
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Subcategory
    Other Diodes
  • Max Power Dissipation
    200mW
  • Technology
    ZENER
  • Terminal Position
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    DZ4J10
  • Number of Elements
    2
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Configuration
    2 Independent
  • Impedance
    30Ohm
  • Diode Type
    ZENER DIODE
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50nA @ 7V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1V @ 10mA
  • Max Reverse Leakage Current
    50nA
  • Impedance-Max
    30Ohm
  • Test Current
    5mA
  • Reference Voltage
    10V
  • Forward Voltage
    1V
  • Zener Voltage
    10V
  • Voltage Tol-Max
    5%
  • Voltage Tolerance
    5%
  • Reverse Test Voltage
    7V
  • Height
    600μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm