  • M4A3-32/32-10VI
M4A3-32/32-10VI
advertisement
Manufacturer No:
M4A3-32/32-10VI
HK JDW NO:
477-M4A3-32/32-10VI
Package:
44-TQFP
Datasheet:
M4A3-32/32-10VI
Description:
0.8mm PMIC ispMACH? 4A Series M4A3-32 44 Pin 3.3V 44-TQFP
Purchasing and Inquiry
M4A3-32/32-10VI Overview
The mobile phone network has 32 macro cells, which are cells that provide radio coverage from high-power cell sites (towers, antennas, or masts).It is part of the 44-TQFP package.The device is programmed with 32 I/Os.The termination of a device is set to [0].This electrical part has a terminal position of [0], which serves as an important point of access for passengers and freight.It is powered from a supply voltage of 3.3V.This part is part of the family [0].Ideally, the chip should be packaged by Tray.Due to its reliability, it is operated at a temperature of [0].It is mounted in the way of Surface Mount.As part of the ispMACH? 4Aseries, it is a type of FPGA.It is equipped with 44 pin count.This device can also display [0].According to the M4A3-32, its related parts can be found.In digital circuits, 1250gates serve as building blocks.A high level of efficiency can be achieved by maintaining the supply voltage at [0].It is adopted to store data in [0].In this case, it is mounted by Surface Mount.The device is designed with pins [0].In this case, the maximum supply voltage is 3.6V.In order for it to operate, a supply voltage of 3Vis required.Currently, there are 97 Programmable I/Os available.100MHzis the maximum frequency.
M4A3-32/32-10VI Features
44-TQFP package
32 I/Os
The operating temperature of -40°C~85°C TA
44 pin count
44 pins
M4A3-32/32-10VI Applications
There are a lot of Lattice Semiconductor Corporation M4A3-32/32-10VI CPLDs applications.
  • I/O expansion
  • Software-driven hardware configuration
  • Auxiliary Power Supply Isolated and Non-isolated
  • Digital systems
  • INTERRUPT SYSTEM
  • ROM patching
  • Page register
  • Synchronous or asynchronous mode
  • High speed graphics processing
Step5Bar-code shipping tag
M4A3-32/32-10VI
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    44-TQFP
  • Number of Pins
    44
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Series
    ispMACH® 4A
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Number of Terminations
    44
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn85Pb15)
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    240
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    M4A3-32
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Number of I/O
    32
  • Propagation Delay
    10 ns
  • Number of Gates
    1250
  • Max Frequency
    100MHz
  • Number of Programmable I/O
    97
  • Number of Macro Cells
    32
  • Voltage Supply - Internal
    3V~3.6V
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Length
    10mm
  • Width
    10mm