  • M39006/22-0276
M39006/22-0276
advertisement
Manufacturer No:
M39006/22-0276
Manufacturer:
Vishay Sprague
HK JDW NO:
874-M39006/22-0276
Datasheet:
M39006/22-0276
Description:
390μF ±20% 125°C-Max -55°C-Min Polar Bulk Axial
Step5Bar-code shipping tag
M39006/22-0276
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-PRF-39006/22, CLR79
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.406Diax0.828L 10.31mmx21.03mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    High Reliability
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Hermetically Sealed
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    390μF
  • Failure Rate
    P (0.1%)
  • Polarity
    Polar
  • Dissipation Factor
    44 %
  • Manufacturer Size Code
    T3
  • Length
    21.03mm