  • M39003/09-0361/HSD
M39003/09-0361/HSD
advertisement
Manufacturer No:
M39003/09-0361/HSD
HK JDW NO:
874-M39003/09-0361/HSD
Description:
39μF ±5% 120mOhm Bulk Axial
Step5Bar-code shipping tag
M39003/09-0361/HSD
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-PRF-39003/9, CSR21
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.351Diax0.786L 8.92mmx19.96mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    39μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    120mOhm
  • Failure Rate
    S (0.001%)