  • M39003/01-6091/TR
M39003/01-6091/TR
advertisement
Manufacturer No:
M39003/01-6091/TR
HK JDW NO:
874-M39003/01-6091/TR
Package:
Axial
Datasheet:
M39003/01-6091/TR
Description:
39μF ±10% 125°C-Max -55°C-Min Tape & Reel (TR) Axial
Step5Bar-code shipping tag
M39003/01-6091/TR
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-39003/1, CSR13
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.289Diax0.686L 7.34mmx17.42mm
  • Tolerance
    ±10%
    Hermetically Sealed
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    20V
  • Capacitance
    39μF
  • Military Standard
    MIL-PRF-39003
  • Failure Rate
    B (0.1%)
  • Manufacturer Size Code
    C
  • Diameter
    7.34mm
  • Length
    17.42mm