M2S025TS-1FG484I
M2S025TS-1FG484I
523-M2S025TS-1FG484I
484-BGA
-40°C~100°C TJ 484 Pin M2S025TS System On ChipSmartFusion?2 Series 267 I/OMin 1.14V VMax 1.26V V
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
This SoC is built on ARM? Cortex?-M3 core processor(s).
A core processor(s) ARM? Cortex?-M3 is integrated into this SoC.Package 484-BGA is assigned to this system on a chip by the manufacturer.With 64KB RAM implemented, this SoC chip provides reliable operation.This SoC design employs the MCU, FPGA technique for its internal architecture.The SmartFusion?2 series contains this system on chip SoC.This SoC meaning should have an average operating temperature of -40°C~100°C TJ.This SoC security combines FPGA - 25K Logic Modules, an important feature to keep in mind.This SoC system on a chip has been designed in a state-of-the-art Tray package.An integral part of this SoC consists of a total of 267 I/Os.As for its flash size, it is 256KB.Searching M2S025TS will yield system on chips with similar specs and purposes.It operates at a frequency of 166MHz.Core architecture of ARM underpins the SoC meaning.484 pins are present on this computer SoC.-40°C is just enough for the SoC computing to start up.There is an operating temperature limit of 100°C which is the maximum operating temperature designed for this SoC system on chip.Voltages up to 1.26V are specified for this SoC security.A minimum of 1.14V power is supplied to it.