M2S010T-VFG256
M2S010T-VFG256
523-M2S010T-VFG256
256-LBGA
256 Terminations0°C~85°C TJ 256 Pin System On ChipSmartFusion?2 Series 138 I/O1.2V
Based on the core processor(s) ARM? Cortex?-M3, this SoC has been developed.Package 256-LBGA is assigned to this system on a chip by the manufacturer.With 64KB RAM implemented, this SoC chip provides users with a high level of performance.Using the MCU, FPGA technique, this SoC design's internal architecture is simple.The system on a chip is part of the series SmartFusion?2.This SoC meaning should have an average operating temperature of 0°C~85°C TJ.In addition, this SoC security combines FPGA - 10K Logic Modules.There is a state-of-the-art Tray package that houses this SoC system on a chip.This SoC part has a total of 138 I/Os.A 1.2V power supply is recommended.There is no safe voltage for the SoCs wireless above 1.26V.The FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY can be configured to meet different design requirements.In total, there are 256 terminations, so system on a chip is really aided by this.In the same way that other high-quality Field Programmable Gate Arrays will do, it is also capable of providing outstanding performance.A SoC chip like this can have 138 outputs.In logic system on chips, there are 12084 logic cells.A 256KB flash can be seen on it.Aside from that, this SoC processor features LG-MIN, WD-MIN.This is the version with 256 pins.