M2S010-1FG484I
M2S010-1FG484I
523-M2S010-1FG484I
484-BGA
-40°C~100°C TJ 484 Pin M2S010 System On ChipSmartFusion?2 Series 233 I/OMin 1.14V VMax 1.26V V
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
This SoC is built on ARM? Cortex?-M3 core processor(s).
A core processor(s) ARM? Cortex?-M3 is integrated into this SoC.According to the manufacturer, this system on a chip has a package of 484-BGA.With 64KB RAM implemented, this SoC chip provides reliable operation.When it comes to internal architecture, this SoC design employs the MCU, FPGA technique.It is part of the SmartFusion?2 series of system on a chips.Temperatures should be -40°C~100°C TJ on average for this SoC meaning.This SoC security combines FPGA - 10K Logic Modules, an important feature to keep in mind.In the state-of-the-art Tray package, this SoC system on a chip is housed.This SoC part has a total of 233 I/Os.The flash size of the SoC meaning is 256KB.A search for M2S010 will result in system on chips that have similar specs and purposes.The wireless SoC works at a frequency of 166MHz.The SoC meaning is based on the core architecture of ARM.The computer SoC is the 484-pin version.For the SoC computing to start, -40°C is sufficient.This SoC system on chip operates at a maximum design temperature of 100°C.The maximum supply voltage is rated as 1.26V.A minimum of 1.14V are supplied to it.