  • LT1761MPS5-3.3#PBF
LT1761MPS5-3.3#PBF
advertisement
Manufacturer No:
LT1761MPS5-3.3#PBF
Manufacturer:
Analog Devices, Inc.
HK JDW NO:
84-LT1761MPS5-3.3#PBF
Package:
TSOT
Datasheet:
Description:
PMIC TSOT
Quantity:
In Stock : 3862
Step5Bar-code shipping tag
LT1761MPS5-3.3#PBF
  • Package / Case
    TSOT
  • Number of Pins
    5
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Number of Outputs
    1
  • Operating Supply Current
    20μA
  • Current - Output
    100mA
  • Voltage - Output
    3.3V
  • Min Input Voltage
    1.8V
  • Max Input Voltage
    20V
  • Dropout Voltage
    300mV