  • LQW18AN47NG00D
LQW18AN47NG00D
advertisement
Manufacturer No:
LQW18AN47NG00D
HK JDW NO:
535-LQW18AN47NG00D
Datasheet:
LQW18AN47NG00D
Description:
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 47nH 2% 100MHz 38Q-Factor Ceramic 380mA 290mOhm DCR 0603 T/R
Step5Bar-code shipping tag
LQW18AN47NG00D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mount
    ONE SURFACE
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    3.005049mg
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
  • Termination
    SMD/SMT
    Wirewound
  • Resistance
    290mOhm
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
    1
  • Depth
    1mm
  • Current Rating
    380mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Inductance
    47nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    290mOhm Max
  • Current
    340mA
  • Max DC Current
    380mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.6GHz
  • Q @ Freq
    38 @ 200MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    38
  • Q Factor
    38
  • Inductance Tolerance
    2%
  • DC Current
    380mA
  • Series Resistance
    290mOhm
  • Height
    800μm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm