  • LQW18AN2N2D00D
LQW18AN2N2D00D
advertisement
Manufacturer No:
LQW18AN2N2D00D
HK JDW NO:
535-LQW18AN2N2D00D
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
LQW18AN2N2D00D
Description:
FIXED IND 2.2NH 700MA 49 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
LQW18AN2N2D00D
    7 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Weight
    3.005049mg
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LQW18
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5nH
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1mm
  • Current Rating
    700mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Inductance
    2.2nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    49mOhm Max
  • Max DC Current
    700mA
  • Frequency - Self Resonant
    6GHz
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    16 @ 250MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    16
  • Q Factor
    16
  • DC Current
    700mA
  • Series Resistance
    49mOhm
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 250 MHZ
  • Height
    800μm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm