  • LQP03TN3N6C02D
LQP03TN3N6C02D
advertisement
Manufacturer No:
LQP03TN3N6C02D
HK JDW NO:
535-LQP03TN3N6C02D
Datasheet:
LQP03TN3N6C02D
Description:
FIXED IND 3.6NH 400MA 300 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
LQP03TN3N6C02D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.2nH
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Thick Film
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
    1
  • Depth
    330μm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    400mA
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    3.6nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • DC Resistance (DCR)
    300mOhm Max
  • Max DC Current
    400mA
  • Frequency - Self Resonant
    6GHz
  • Q @ Freq
    14 @ 500MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    14
  • Q Factor
    14
  • DC Current
    400mA
  • Height
    300μm
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.33mm