  • LQP03TN15NH02D
LQP03TN15NH02D
advertisement
Manufacturer No:
LQP03TN15NH02D
HK JDW NO:
535-LQP03TN15NH02D
Datasheet:
LQP03TN15NH02D
Description:
Inductor RF Chip Thin Film 15nH 3% 500MHz 12Q-Factor 250mA 700mOhm DCR 0201 Paper T/R
Step5Bar-code shipping tag
LQP03TN15NH02D
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±3%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Thick Film
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thin Film
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    330μm
  • Current Rating
    250mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
    0201
  • Inductance
    15nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • DC Resistance (DCR)
    700mOhm Max
  • Max DC Current
    250mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.6GHz
  • Q @ Freq
    12 @ 500MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    12
  • Q Factor
    12
  • DC Current
    250mA
  • Height
    300μm
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.33mm