  • LQP03TG82NJ02D
LQP03TG82NJ02D
advertisement
Manufacturer No:
LQP03TG82NJ02D
HK JDW NO:
535-LQP03TG82NJ02D
Datasheet:
LQP03TG82NJ02D
Description:
FIXED IND 82NH 90MA 7.15 OHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
LQP03TG82NJ02D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Current Rating
    90mA
  • Inductance
    82nH
  • Test Frequency
    300MHz
  • DC Resistance (DCR)
    7.15Ohm Max
  • Max DC Current
    90mA
  • Frequency - Self Resonant
    1GHz
  • Q @ Freq
    6 @ 300MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    6
  • Q Factor
    6
  • Height
    300μm
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.33mm