  • LQP03TG3N6C02D
LQP03TG3N6C02D
advertisement
Manufacturer No:
LQP03TG3N6C02D
HK JDW NO:
535-LQP03TG3N6C02D
Datasheet:
LQP03TG3N6C02D
Description:
Inductor General Purpose Chip Thin Film 3.6nH 0.2nH 500MHz 13Q-Factor 350mA 350mOhm DCR 0201 T/R
Step5Bar-code shipping tag
LQP03TG3N6C02D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.2nH
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
    1
  • Depth
    330μm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    350mA
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    3.6nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • DC Resistance (DCR)
    350mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    8GHz
  • Q @ Freq
    13 @ 500MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    13
  • Rated Current-Max
    0.35A
  • DC Current
    350mA
  • Special Feature
    INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.2 NANO HENRY
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.33mm