  • LQP03TG18NJ02D
LQP03TG18NJ02D
advertisement
Manufacturer No:
LQP03TG18NJ02D
HK JDW NO:
535-LQP03TG18NJ02D
Datasheet:
LQP03TG18NJ02D
Description:
FIXED IND 18NH 160MA 2.28 OHM
Step5Bar-code shipping tag
LQP03TG18NJ02D
    Select All
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    330μm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    160mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
    0201
  • Inductance
    18nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.28Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    2.8GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    11 @ 500MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    11
  • Rated Current-Max
    0.16A
  • DC Current
    160mA
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.33mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Mount
    0201 (0603 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±5%