  • LQH31MN3R3J03L
LQH31MN3R3J03L
advertisement
Manufacturer No:
LQH31MN3R3J03L
HK JDW NO:
535-LQH31MN3R3J03L
Datasheet:
LQH31MN3R3J03L
Description:
Fixed Inductors 1206 3.3uH +/-5% Chip Inductor
Step5Bar-code shipping tag
LQH31MN3R3J03L
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Depth
    1.8mm
  • Current Rating
    130mA
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    793mOhm Max
  • Max DC Current
    130mA
  • Frequency - Self Resonant
    38MHz
  • Q @ Freq
    35 @ 8MHz
  • DC Current
    130mA
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 8 MHZ
  • Height
    1.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm