  • LPTM10-12107-3FTG208C
LPTM10-12107-3FTG208C
advertisement
Manufacturer No:
LPTM10-12107-3FTG208C
HK JDW NO:
477-LPTM10-12107-3FTG208C
Package:
208-LBGA
Description:
208 Terminations 3.3V 208 Pin LPTM10-12 Specialized Power Management ICs 1 Functions
Quantity:
In Stock : 2189
Step5Bar-code shipping tag
LPTM10-12107-3FTG208C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    208-LBGA
  • Number of Pins
    208
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2000
  • Series
    Platform Manager™
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    208
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    HTTP://WWW.LATTICESEMI.COM/LIT/DOCS/PACKAGE/PKG.PDF
  • HTS Code
  • Subcategory
    Power Management Circuits
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    LPTM10-12
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    3.96V
  • Power Supplies
    2.5/53/3.6V
  • Temperature Grade
    OTHER
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    2.8V
  • Number of Channels
    12
  • Analog IC - Other Type
    ANALOG CIRCUIT
  • Operating Supply Current
    12μA
  • Supply Current-Max (Isup)
    40mA
  • Height Seated (Max)
    1.55mm
  • Length
    17mm
  • Width
    17mm